Gimnastica

Alexandru Urzică a câștigat toate cele 6 finale ale Juniorilor II, la Campionatele Naționale de gimnastică artistică de la Bacău

Pinterest LinkedIn Tumblr

Alexandru Urzică și-a demonstrat încă o data invincibilitatea și a câștigat toate cele 6 finale ale Juniorilor II, Nivel 3. Alături de el au mai urcat pe podium Sebastian Torcică – CSS Sibiu (argint la sol, inele, sărituri, bronz la paralele), Mihai Ene – CSS Dinamo (argint la paralele, bronz la cal și la bară), Andrei Gherghina- CS Steaua (argint la bară, bronz la inele), Andreas Tătar -CSS Lugoj ( argint la cal), Zeno Kiss – CSS Lugoj (bronz la sol) și Alexandru Zapartan CSS Reșița ( bronz la sărituri).

La Juniori I, Nivel 4, Andrei Titi (CSM Reșița) a câstigat 3 medalii de aur (la sol, sărituri, paralele și bară) și una de argint la cal cu mânere, Andrei Constantinescu (CSS Dinamo) este campion la cal cu mânere și vicecampion la paralele și la bară,  Robert Aioanei (CSM Reșița) s-a impus la inele, fiind al doilea la sol și al 3-lea la bară, Alexandru Puiu (CSS Reșița) a câștigat 3 medalii- argint la inele, bronz la sol și sărituri.La ultima competiție la juniori, Nicholas Țarcă (CSA Steaua) a câștigat 5 dintre cele 6 finale (sol, cal cu mânere, sărituri, paralele și bară), fiind al doilea la inele. David Puicea (CSA Steaua) a câștigat o medalie de aur la inele, una de argint la sărituri și trei de bronz (la sol, cal cu mânere și la bară). Norbert Marcu (CSM Lugoj) a încheiat competiția Juniorilor I, Nivel 5 cu 5 medalii: 3 de argint (la cal cu mânere, paralele și la bară) și două de bronz (la inele și la sărituri). Au mai urcat pe podium, Flavius Borka (CSS Lugoj)- locul al 2-lea la sol și Iustin Giriadă (CSS Dinamo)- locul al 3-lea la paralele.